Siret Kristel

Tants on olnud minu lahutamatu kaaslane juba üle 20 aasta. Tantsuga nakatasin end juba varakult, alustades väikeses kodukoha tantsugrupis ja jätkates gümnaasiumiajal tantsutüdrukute pundiga. Seal avastasin, et tants on minu tõeline kirg ning see viis mind esimese suure projektini – laste tantsulaagri korraldamiseni aastal 2011.

See laager oli koht, kus alustasin oma teekonda tantsuõpetajana. Olen alati uskunud, et iga laps on nagu tantsiv lind, kes vajab õige suuna näitamiseks juhendamist ja toetust. Minu “pesast” on aastate jooksul välja lennanud kolm tantsurühma – kaks neidude showgruppi ja üks poiste rühm. Nendega koos õppisin juhendaja olulisi oskusi ning sain hindamatuid kogemusi tantsupidudel esinemisest.

Minu viimane neidude tantsugrupp on andnud mulle võimaluse pühenduda Eesti tantsukultuurile, kuid läheneme sellele moodsamas võtmes. Mitte päris rahvatants, vaid midagi uut ja erilist – Etno Show. See tantsustiil ühendab endas Eesti rahvatantsu traditsioone ja kaasaegseid elemente, mis on lõpptulemusena värske ja põnev.